Estetinės odontologijos klinika padeda ne tik estetiniais klausimais

Estetinės odontologijos klinika padeda ne tik estetiniais klausimais

dantys

Pastaruoju metu gana dažnai girdime šiuos žodžius – estetinės odontologijos klinika. Kad odontologijos klinikų Lietuvoje yra, aiškinti tikrai nereikia, nes viskas ir taip aišku. O ką reiškia tas estetiškumas?

Estetinės odontologijos klinika galima vadinti tokią įstaigą, kurioje teikiamos su estetika susijusios paslaugos. Maga paklausti, kodėl tas grožis toks svarbus, kad internautai ima ir ieško ne bet kokios, o estetinės klinikos. Nejau nepakanka, kad dantys būtų tiesiog sveiki? Gal visi grožio aspektai tėra išpūstas burbulas? Ką į šį samprotavimą atsako gydytojai? O jie linkę manyti kitaip. Estetikos poreikis labai susijęs su ir su sveikata. Taigi, jeigu kas nors užsimena pasinaudosiąs estetinės odontologijos teikiamais pranašumais, neskubėkite daryti išvadų, kad tai perdėtas rūpinimasis išvaizda.

Pavyzdžiui, jeigu trūksta danties ir asmuo kreipiasi į gydytoją dėl protezavimo ar implantavimo, tai nėra bandymas kažką įrodyti ar kokio statuso demonstravimas. Tikrai ne. Paprasčiausiai suvokiama, kad danties trūkumas ilgainiui gali lemti tam tikrus nesklandumus, apie kuriuos papasakos jūsų gydytojas. Tačiau visuomet svarbu harmonija – nereikia panikuoti, tačiau uždelsimas taip pat nėra geras dalykas.

Estetinės odontologijos klinika gali skelbtis kaip estetinių sprendimų žinovė, bet didelė tikimybė, kad joje atliekamos ne vien grožiui skirtos procedūros. Pavyzdžiui, tikriausiai vienas specialistas balina dantis, o kitas specializuojasi protezavimo srityje. Ir, kaip jau supratote iš ankstesnių minčių, estetika nėra nutolusi nuo sveikatos, o sveikata – nuo estetikos. Sąsajos čia glaudžios, o odontologija tas sąsajas paverčia dar darnesnėmis.

Jeigu paprašytumėte apibendrinti, pasakytume, kad odontologijos klinikoje turėtumėte gauti ne tik estetinės naudos. Dantų gydymas – tai ir medicininis, ir su grožiu susijęs procesas. Čia tiktų frazė, kad protingas žmogus nėra aplaidus. T. y. sveikata ir išvaizda neturėtų būti kur nors toli nuo prioritetų. Ir tai nėra odontologinė reklama ar propaganda. Tai tiesiog pamąstymas ir nuomonė remiantis pacientų patirtimi bei teiginiais.

P.S. Dabar XXI amžius, odontologija toli gražu ne tokia kaip sovietmečiu. Todėl delsiantiems patariama… nedelsti ir apsilankyti, kol problemos išsprendžiamos nesunkiai. Juk uždelsus pacientui tektų skirti daugiau laiko ir pinigų, o gydytojui – dėti daugiau pastangų.

Komentarai išjungti.