Padangos bei ratlankiai: eilinė situacija, kai už kokybę tenka mokėti

Padangos bei ratlankiai: eilinė situacija, kai už kokybę tenka mokėti

padangos ratlankiai

Padangos ir ratlankiai – klausimas, itin aktualiu vairuotojams tampantis du kartus per metus, kai reikia keisti transporto priemonės „apavą“ iš vasarinės į žieminį ir atvirkščiai. Ne tik didelis modelių pasirinkimas bei platus pardavėjų ratas apsuka galvą geriausio varianto beieškantį, galvos skausmu tampa ir gana aukštos šių gaminių kainos (ypač tokiu atveju, jei padangos ir ratlankiai perkami per patį piką). Kaip pasirinkti teisingai?

Kiniškos padangos vertinamos nevienareikšmiškai

„Siūlome padangas už žemą kainą“ ir „prekiaujame žinomiausių gamintojų padangomis“ – patrauklūs skelbimai, tačiau patraukiantys skirtingų žmonių dėmesį. Tie, kurie vertina kokybę, keliaus tik į specializuotas parduotuves ir, remdamiesi konsultanto rekomendacijomis, lengva ranka išsirinks geriausią variantą. Deja, dauguma tautiečių padangų paieškas pradeda turėdami ribotą biudžetą ir maloniai nustemba šias radę didesniame prekybos centre už labai patrauklią kainą. Būtų naivu ant šių ieškoti žinomo prekinio ženklo, ne paslaptis, jog tai – kinų gaminys. Pasak specialistų, eiliniuose prekybos centruose įsigytos padangos džiugins vos vieną ar porą sezonų, kai tuo tarpu žinomų gamintojų – kur kas ilgiau. Reikėtų gerai paskaičiuoti, kas labiau atsimoka žvelgiant į laiko perspektyvą, o ne vien bereikšmį skaičių. Rezultatas gali iš tiesų nustebinti.

Aišku, jei nėra pinigų, o padangų reikia čia ir dabar, niekur nedingsi – tenka pirkti kinišką produkciją. Tiesa, specialistai pastebi, jog ir šios šalies gamintojai siūlo pakankamai kokybiškų padangų, tik šių ieškoti reikėtų ne prekybos centruose, bet specializuotose pardavimo vietose. Padangų prekyba užsiimantys asmenys, remdamiesi savo žiniomis beiatsiliepimais, išsirenka tiekėjus, kurių produkciją ne gėda siūlyti klientams. Tiesa, aukštesnės kokybės Kinijoje pagamintos padangos bus brangesnės už pigiausią variantą, tačiau prieinamesnės nei rinkoje žinomiausių gamintojų.

Originalūs ratlankiai vienareikšmiškai pranoksta kiniškus

Jei, perkant padangas, tenka įsigyti dar ir ratlankius, reikia nusiteikti, jog piniginė palengvės kaip reikiant. Ekspertų nuomonė ir šiuo klausimu nepalanki kiniškoms kopijoms. Kokybiški ratlankiai yra patvaresni smūgiams, tvirtesni, suteikia didesnį vairavimo komfortą, o tinkamai parinkti padeda optimizuoti ir degalų sąnaudas (kuo mažesnio svorio ratlankiai tuo mažiau kuro „suris“ automobilis).

Taigi, neišradome jokio dviračio, tiesiog patvirtinome seniai žinomą tiesą. Kokybiškos, žinomų gamintojų padangos bei ratlankiai kainuoja gana nemažai, tačiau šis pirkinys, žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, atsiperka labiau nei pigesni analogai.

 

Komentarai išjungti.