Bloga atmintis trukdo išmokti anglų kalbos?

Bloga atmintis trukdo išmokti anglų kalbos?

anglų kalbos kursai

Norintys pramokti ar išmokti anglų kalbos atranda svetainę https://www.kolibriometodas.lt/, kurioje paneigiami mitai. Pavyzdžiui, žmogus pasako „mano atmintis bloga, aš niekaip neišmoksiu“, o „Kolibrio metodas“ pateikia kontrargumentus, kodėl tai nėra nuosprendis.

Atminties vaidmuo mokantis užsienio kalbą

„Nuosprendis“, kad atmintis prasta, nėra retas reiškinys. Teigiama, kad tai gana populiari frazė. Akivaizdu, kad šitaip įsitikinus vengiama mokytis, nes atrodo, kad procesas bus ilgas, varginantis ir tikriausiai netikslingas. Bus mokomasi, stengiamasi, o rezultatas – tik šnipštas. Tačiau tai blogas nusiteikimas. Kaip viskas yra iš tiesų (arba kaip turėtų būti), skaitykite toliau.

Norėdami įsitikinti, kokia yra tikrovė, https://www.kolibriometodas.lt/ komanda siūlo paprastą, bet veiksmingą atminties patikros testą. Ką susidomėjęs asmuo turi padaryti? Ogi išmokti keletą naujų užsienio kalbos žodžių. Paklausite, kas iš to? Ogi paaiškėja, kad mechaniškas kartojimas – ne pats efektyviausias būdas.

„Kolibrio metodas“ pateikia pavyzdį: kai kas nors paklausia, ką veikėte vakar, jūs be vargo papasakojate. Prisimenate, kada atsikėlėte, ką valgėte ir t. t. Įdomioji dalis: kuris informacijos kiekis didesnis – keli nauji užsienietiški žodžiai ar praėjusios dienos įvykiai? Antras variantas teisingas. Paradoksalu, ar ne? Daugiau informacijos, bet lengviau įsisavinama.

Bet kaip taip įmanoma?.. Anot https://www.kolibriometodas.lt/, daug žmonių nemoka naudotis atmintimi. O ją reikia lavinti. Galima teigti, kad „Kolibrio metodo“ kursai yra raktas nuo tų durų, kurias norite praverti. Ir „nekokia“, „prasta“ ar „beviltiška“ atmintis čia netrukdo. Nes ji treniruojama.

Pasiteisinimai ir realūs argumentai

Kalbant apie mokymąsi vertėtų paminėti skirtį tarp „noriu“ ir „negaliu“. Svarbiausia suvokti, kur yra realūs argumentai, o kur pasiteisinimai. Juk tikrai taip būna, kad stengiamasi sumąstyti priežastis, dėl kurių neva nepavyksta išmokti ar net pradėti.

Yra ir kita medalio pusė. Norintieji prašnekti užsienietiškai (ar svajojantys pasiekti bet kokį kitą tikslą) kartais nežino, kad gali būti kitaip. Tarkim, kadaise geografijos ar fizikos mokytojo žodžiai padarė įtaką ir žmogus tiki esąs negabus, kone visai be atminties. Bet laikas bėga ir vis didesnė visuomenės dalis atranda kitokius metodus. Štai ir „Kolibrio metodas“ tarsi apverčia tradicinį suvokimą aukštyn kojomis ir leidžia įsisavinti tiek informacijos, kad iš karto net sunku patikėti.

Taigi, ar vis dar manote, kad bloga atmintis trukdo išmokti? Ar vis dar tikite, kad jūsų atmintis nekokia?..

 

 

 

 

Komentarai išjungti.