Kodėl montuojamos saulės elektrinės ant stogo?

Kodėl montuojamos saulės elektrinės ant stogo?

Kalbos apie saulės elektrines netyla kasdien. Turime rūpintis savo planeta ir naudoti atsinaujinančius elektros šaltinius. Vienas jų – saulė. Daugelis įpratę, kad montuojamos saulės elektrinės ant stogo, bet galime pradžiuginti, kad yra ir kitų vietų joms įsirengti, ne tik namo stogas. Tokiu pat principu gali pasitarnauti žemė šalia namo ar net tvora. Visgi populiariausias bei patogiausias metodas yra saulės elektrinės ant stogo. Tikriausiai ir patys būsite jas dažniausiai ten matę arba jeigu jau planuojate įsirengti, taip pat rinksitės namo stogą. Ši namo vieta, kuri naudos saulės energiją, yra itin tinkama elektrinei ir pasirenkama dėl kelių priežasčių.

  • Ant stogo yra didžiulė erdvė, kuri yra vis nepanaudojama. Čia kuo lengviausiai ir patogiausiai gali įsikurti elektrinė. Gera žinia ta, jog Jūsų namo infrastruktūros objektai, tokie kaip ventiliacijos įrenginiai arba kaminai, dažniausiai netrukdo saulės elektrinių įrengimui.
  • Planuojant įsirengti nuosavą elektrinę turint namą nereikia sukti galvos dėl laisvo žemės sklypo prie pastato arba ieškoti sklypo kitur, kur reikėtų papildomai mokėti už prijungimą prie ESO tinklų.
  • Ar žinojote, kad pajungiant elektrinę į turimą ESO įvadą generuojama elektra yra suvartojama iš karto ir už ją nereikia mokėti pasaugojimo ar persiuntimo mokesčio?
  • Taip pat svarbus aspektas yra dokumentacija. Reikiamų dokumentų surinkimo ir patvirtinimo procesas yra gana paprastas, dėl to elektrinę galima įsirengti greičiau.

Labai naudinga yra apgalvoti ir apsispręsti dėl saulės elektrinės ant stogo prieš namo statybas. Jeigu tai pranešite pastato statybų rangovui, tai galėsite suderinti projektą iš anksto. Taip galite nemažai sutaupyti nei elektrinę įsirengti jau pasistačius namą. Projektuotojai akcentuoja, kad labai svarbu dar projektavimo etape numatyti papildomas stogo apkrovas saulės elektrinei. Jūsų namas gali būti tiek plokščias, tiek ir šlaitinis. Saulės elektrinių ekspertai galės apskaičiuoti tikslias apkrovas ir pasiūlyti efektyviausius stogo dengimo sprendimus, elektrinės dydį, įrengimo kainas ir net atsiperkamumo skaičiavimus. Turėti savo elektrinę and namo stogo yra privalumas ir prestižas. Tai – efektyvus ir vertas investicijų šiuolaikinis sprendimas energijai išgauti.

Komentarai išjungti.