Šilumos siurbliai ir jų tipai

Šilumos siurbliai ir jų tipai

šilumos siurbliai

Šiuolaikiniame pasaulyje šilumos siurbliai yra laikomi progresyvia technologine priemone, kuri, naudodama atsinaujinančius gamtos išteklius, padeda sušildyti / atvėsinti namus ir užtikrinti maksimalias komforto sąlygas. Iš žemės, oro ar gruntinių vandenų paimta energija gali būti naudojama visus metus, ruošiant karštą vandenį buitiniam naudojimui, šildant namus žiemos metu ir vėsinant orą vasarą.

ŠILUMOS SIURBLIAI ORAS-VANDUO. Tai pačios populiariausios, dažniausiai pasirenkamos ir lengvai montuojamos sistemos, kurias sudaro dvi dalys: vidinis ir išorinis įrenginys. Tarp šių dviejų įrenginių cirkuliuoja aušinimo skystis, kuris, judėdamas pirmyn ir atgal, atitinkamai sugeria ir skleidžia šilumą. Modernūs šilumos siurbliai oras-vanduo puikiai tinka tiek itin kaitriai vasarai, tiek šalčiausiam metų laikui. Inovatyviomis technologijomis pasižyminti įranga yra lengvai valdoma, užtikrina ilgalaikę eksploataciją ir gali net iki 50 proc. sumažinti šildymo kaštus. Be to, profesionali įranga ne tik vėsina ir šildo orą, bet ir padeda išvengti perteklinės drėgmės ir palaikyti tinkamą uždarų patalpų mikroklimatą.

ŠILUMOS SIURBLIAI ORAS-ORAS. Šie šilumos siurbliai yra praktiškas pasirinkimas vieno ar kelių kambarių šildymui ir vėsinimui. Taip pat sistema gali būti naudojama butuose ar mažesnės kvadratūros namuose. Įranga turi du įrenginius: lauko kompresorių ir 1–4 patalpų vienetus, montuojamus ant lubų ar palubėje. Tarp įrenginių cirkuliuoja aušinimo skystis. Kadangi vidaus įrenginys yra montuojamas prie lubų arba ant jų, nereikia iš anksto planuoti patalpų išdėstymo. Plati įrangos dizaino pasiūla derės tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere.

GEOTERMINIAI ŠILUMOS SIURBLIAI. Tai vienas moderniausių ir ekonomiškiausių sprendimų namų apšildymui ir karšto vandens ruošimui. Geoterminiai šilumos siurbliai gali būti kelių tipų: gruntas-vanduo arba vanduo-vanduo. Šie siurbliai, lyginant su įprastomis šildymo ir vėsinimo sistemomis, energijos suvartojimą gali sumažinti iki 50 proc. Be to, jie yra vertinami dėl itin tylaus darbo ir ilgaamžiškumo, reikalauja mažai priežiūros ir yra labai efektyvūs žiemos metu. Nors šios įrangos eksploatacija pasižymi ekonomiškumu, sistemos įrengimas reikalauja gana didelių pradinių investicijų. Šis sprendimas nėra tinkamas ir turint nedidelį žemės sklypą, taip pat – tam tikromis dirvožemio sąlygomis.

Esant itin plačiai šilumos siurblių pasiūlai, išsirinkti tinkamą įrangą nėra lengva užduotis. Siekiant priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, reikėtų įvertinti tiek konkrečiu atveju besiskiriantį šilumos poreikį, tiek sistemos našumą, įrenginių galią ir funkcionalumą.

Komentarai išjungti.