Vandens tiekimo siurbliai: kaip išsirinkti geriausią?

Vandens tiekimo siurbliai: kaip išsirinkti geriausią?

Nuo to, kaip ir kokia vandens tiekimo sistema yra įrengta namuose, priklauso naudojamo vandens kokybė ir mūsų patogumas. Vandens tiekimo siurbliai yra labai įvairūs, todėl labai dažnai žmonės sužinoję, kad jiems reikalingas toks siurblys, nežino, kaip išsirinkti tinkamą aparatą ir nuo ko pradėti.

Koks siurblys reikalingas Jums?

Prieš renkantis siurblį, pirmiausia reikėtų žinoti, kad jie gali būti įvairių tipų. Todėl priklausomai nuo to, kaip jis bus naudojamas ir kokia yra Jūsų vandens tiekimo sistema, reikėtų rinktis ir patį siurblio įrenginį. Dažniausiai siurbliai skirstomi į sausai statomus ir panardinamus. Pavyzdžiui, jeigu ieškomas vandens siurblys, kurio funkcija būtų pakelti vandens slėgį, kai vanduo gaunamas iš centrinės sistemos, dažniausiai reikalingas sausai pastatomas siurblys. Jis įrengiamas ant namo vandentiekio įvado.

O jeigu vanduo yra išgaunamas iš gręžinio, reikalingas panardinamas siurblys. Tokio tipo vandens tiekimo siurbliai taip pat yra montuojami tuomet, kai vanduo išgaunamas iš šulinio arba talpų, kurios įrengtos po žeme. Tad priklausomai nuo to, kaip siurblį naudosite, reikėtų rinktis ir jo tipą. Taip bus lengviau išsirinkti konkretų siurblio modelį.

Kaip valdoma tiekimo sistema?

Renkantis siurblį, taip pat svarbu nuspręsti, kaip bus valdoma vandens tiekimo sistema. Pavyzdžiui, siurblys gali būti valdomas su rėle. Dažniausiai tai vadinamieji vandens tiekimo siurbliai su hidroforu. Juos lengva sumontuoti, tačiau geriausiai tokį siurblį rinktis tuomet, kai vanduo naudojamas rečiau arba mažai. Pavyzdžiui, vasarnamyje, sodo namelyje, sodyboje ir pan. Nes vandenį tiekiant su tokiu siurbliu, gali keiks vyruoti slėgis. Be to, ne retai pasitaiko hidorforų gedimų.

Tad jeigu vandenį naudojate džnai ir norite geriausios kokybės, verta rinktis vandens siurblio valdymą su dažnio keitikliu. Toks pasirinkimas užtikrins, kad nebus jokio slėgio šokinėjimo. Tai reiškia, kad vienu metu namuose vanduo gali būti naudojamas net keliose vietose ir visuomet slėgis išliks pastovu. Tai patikimas ir geras pasirinkimas tiems, kurie nori saugumo ir kokybės.

Kaip sumontuoti tiekimo siurblį?

Labai dažnai žmonės galvoja, kad vandens tiekimo siurbliai yra lengvai montuojami, tad tuo galima pasirūpinti patiems. Taip yra iš tiesų, tačiau netinkamai sumontuotas siurblys blogai veiks, o galiausiai gali atsirasti gedimų sistemoje. Todėl geriausiai šiuos darbus patikėti profesionaliems meistrams, kurie gali sumontuoti visą tiekimo sistemą, pajungti siurblį ir netgi pasirūpinti jo nuolatiniu aptarnavimu ir valymu.

Komentarai išjungti.