Vandens pramogos – kada, kur ir su kuo?

Vandens pramogos – kada, kur ir su kuo?

baidares
Vasaros savaitgalis – tai smagi draugų kompanija ir įsimintinas laikas gamtoje. Vandens pramogos, plaukimai baidarėmis ir stovyklavimas yra vienas dažniausių lietuvių pasirinkimų, leidžiantis pailsėti po sunkių dienos darbų, pamiršti rūpesčius ir mėgautis maloniu laisvalaikiu su šeima ar artimais draugais. Nors plaukimai baidarėmis organizuojami praktiškai visus metus, o į šią išvyką galite pasikviesti, ką norite, vis dėlto, esame tikri, kad tam tikri ekspertų pasiūlymai bus jums ne tik naudingi, bet ir praktiškai vertingi.

Kada plaukti?

Kaip ir minėjome, plaukimai baidarėmis gali būti organizuojami praktiškai visus metus, tačiau, žinoma, populiariausias pasirinkimas – vasaros ir ankstyvo rudens sezonai. Visų pirma, plaukiant šiltuoju metų laiku išvengiama daugybės papildomų rūpesčių, t. y. nereikia galvoti apie šiltą nakvynės namuką, kadangi galima stovyklauti tiesiog gamtoje, be to, nereikia ieškoti šiltų rūbų, o plaukikams nebaisus nei besitaškantis vanduo, nei drėgmė. Tuo tarpu plaukimai šaltuoju metų laiku reikalauja daugiau dėmesio ir susikaupimo, fizinės jėgos ir apgalvoto plaukimo plano.

Planuodami plaukimo laiką, būtinai pagalvokite apie tai, kokią dieną jums reikalingos baidarės. Dažniausias pasirinkimas – savaitgalis. Deja, plaukimai vasaros savaitgaliais yra rezervuojami prieš gerus porą mėnesių, todėl neatidėliokite skambučio baidarių nuomotojui, ypač tuomet, jei ketinate plaukti su didesne žmonių kompanija. 

Kur plaukti?

Kadangi plaukimai baidarėmis yra viena mėgstamiausių lietuvių pramogų, baidarių plaukimo galimybės yra itin išplėstos. Šiandien galite plaukti praktiškai visomis Lietuvos upėmis. Kad nebūtų sunku priimti sprendimą, siūlome apsiriboti vienu kraštu, pvz., vaizdingos Aukštaitijos upės atitiks tiek patyrusių keliautojų, tiek ramesnes pramogas vertinančių plaukikų poreikius. Vis dėlto, reikėtų iš anksto pasikalbėti su baidarių nuomotojais ir pasiklausti, kokia upe jie rekomenduotų plaukti būtent jums (išsakykite savo poreikius ir pageidavimus dėl maršruto ilgio, jo sudėtingumo ir pan.).

Su kuo plaukti?

Laisvalaikis su baidarėmis yra viena universaliausių pramogų, kuri atitinka kiekvieno poreikius, todėl tai puikus sprendimas praleisti laisvą laiką tiek su šeima, tiek su draugais. Tiesa, reikėtų prisiminti, kad tuo atveju, jei ketinate plaukti su mažais vaikais ar vyresniais žmonėmis, reikėtų apsiriboti ramesniu maršrutu, kuris nereikalaus intensyvaus irklavimo. Jaunoms ir energingoms kompanijoms siūlomi sudėtingesni, daugiau ištvermės reikalaujantys plaukimai. Be to, plaukimai baidarėmis yra puiki galimybė praleisti laiką su darbo kolektyvu, kolegomis ar studijų draugais.

Komentarai išjungti.