Sandėliavimo paslaugos – svarbi logistikos proceso dalis

Sandėliavimo paslaugos – svarbi logistikos proceso dalis

Įsivaizdavimas, jog sandėliavimas – tai prekių laikymas aukštose lentynose, stovinčiose tamsiame sandėlyje, seniai prasilenkia su šiandienine realybe. Sandėliavimo paslaugos – atskira ir labai svarbi logistikos proceso dalis, aktuali siekiant užtikrinti tinkamą prekių išlaikymą, tinkamą paruošimą eksportui, pardavimą ar perkėlimą į kitą vietą. Sandėliavimas aktualus daugeliui įmonių, nusprendusių, jog finansiškai labiau apsimoka investuoti į pastarosios paslaugos pirkimą, o ne didžiulių sandėlių išlaikymą.

Sandeliavimo paslaugos dėl sąlyginai neperpildytos rinkos bei nemenkos paklausos gali atrodyti  perspektyvi veiklos sritis. Iš tiesų taip, tačiau norint užtikrinti kokybišką sandėliavimą, būtina investuoti į tinkamų sąlygų šio darbo atlikimui sudarymą. Juk, kaip minėjome, neužtenka tiesiog laikyti lentynoje tvarkingai sudėliotus daiktus. Vadovaujantis tokiu požiūriu, vargu ar sandėliuojama produkcija būtų tinkamai apsaugota nuo sugedimo, išorinių deformacijų, o šios galiojimo terminai – tinkamai sutikrinti. Būtent sandėliuojant, lyginant su kitais etapais, daiktams skiriama kur kas daugiau dėmesio, nei, pavyzdžiui, tiesiog atliekant krovos darbus.

Sandėliavimo paslaugos, atsižvelgiant į tai, kokie darbai yra atliekami, skirstomi į kelias grupes. Jei sandėliavimo įmonė yra didelė, natūralu, jog minėtų darbų atlikimas yra patikimas į skirtingų asmenų rankas. Aišku, visus žemiau išvardintus darbus atlieka didelės sandėliavimo paslaugas teikiančios įmonės, mažesnieji rinkos žaidėjai neretai siūlo siauresnį paslaugų asortimentą. Kai kuriais atvejais užsakovas pageidauja ne visų sandėliavimo procedūrų, o tik atskirų darbų.

  • Vietinių ir/arba tarptautinių krovinių krovos darbai.
  • Įvairių daiktų sandėliavimas, pritaikant tam tikrai prekės grupei būtinas laikymo sąlygas.
  • Sandėliuojamos produkcijos rūšiavimas, ženklinimas, patikrina (pavyzdžiui, galiojimo terminų tikrinimas).
  • Importavimo – eksportavimo paslaugų teikimas.
  • Dokumentų, susijusių su sandėliavimu, tvarkymas.

Į sandėliavimo paslaugas teikiančias įmones kreipiasi klientai, besidomintys pačios įvairiausios produkcijos sandėliavimo galimybe. Vienus domina, pavyzdžiui, maisto produktų laikymas (neretai – greitai gendančių), tuo tarpu kitus – pavojingų krovinių sandėliavimas. Savaime suprantama, jog tokiai skirtingai produkcijai reikalingos nevienodos laikymo sąlygos:įrenginiai, patalpų temperatūra ir panašiai. Kai kurios sandėliavimo bendrovės teikia įvairios produkcijos sandėliavimo galimybę, tuo tarpu kitos specializuojasi konkrečioje srityje.

Sandėliavimo paslaugos – svarbi logistikos proceso dalis, įtakojanti galutinį rezulttą, tai yra vienos ar kitos produkcijos patekimą pas galutinį vartotoją.

Komentarai išjungti.