Refliuksas: simptomai ir gydymas

Refliuksas: simptomai ir gydymas

skrandžio ligos 

Refliuksas – daugeliui girdėta liga, sukelianti nemalonius pojūčius, su kuriais yra tekę susidurti kone visiems. Rėmens graužimas, deginantis skausmas gerklėje ar kylančios rūgštys gali signalizuoti apie rimtas problemas. Tad jei dažnai jaučiate diskomfortą gerklės, skrandžio ar net krūtinės srityse, vertėtų kreiptis į gydytojus ir atlikti tyrimus. Kaip atpažinti refliukso simptomus ir kaip jį gydyti?

Gerklės refliuksas – tai liga, kuomet skrandžio rūgštis patenka į stemplę, ją dirgina ir gali sukelti uždegimą. Dažnai besikartojantis refliuksas gali tapti ilgalaikiu, lėtiniu paviršinės stemplės uždegimu su erozijomis (žaizdelėmis), retais atvejais pažeidimai tampa rimtesni ir gali sukelti opas. Simptomai: graužimas ir deginimo pojūtis gerklėje, nemalonus skonis burnoje, rėmuo, atsirūgimas rūgščiu turiniu, pykinimas, itin skausmingas rijimas, greitai atsirandantis balso kimimas. Kartais gali kankinti skausmas krūtinės srityje, skrandžio skausmai. Refliuksas kūdikiui ir refliuksas vaikams dažnai pasireiškia kosuliu, kuris ypač suintensyvėja vakarais, atsigulus į lovą, todėl daugelis tėvų jį sumaišo su paprasčiausiu peršalimu. Toks refliuksas vaikams kosulys būna sausas, kosėjama ne iš plaučių, o iš gerklės, trumpais intervalais.

Tulžies refliuksas dažniausiai pasitaiko po skrandžio operacijų dėl opos arba vėžio. Juo taip pat gali būti susergama po tulžies pūslės pašalinimo procedūrų. Pavieniais atvejais tulžies refliuksas gali sukelti reakcinį gastritą. Tai diagnozuojama žmonėms, kurie turi prievarčio rauko nepakankamumą arba dvylikapirštės žarnos peristaltikos sutrikimus.

Refliuksą gali sukelti rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, bloga mityba, stresas. Kartais įtakos turi ir žmonių anatomija, pavyzdžiui, pilvo nutukimas, nėštumo metu atsirandančios diafragminės išvaržos. Kaip gydyti refliuksą?

Pastebėjus pirmuosius refliukso požymius vertėtų neužsiimti savamoksliu gydymu ir nedelsiant kreiptis į profesionalus. Savo srities specialistai jus apžiūrės, atliks reikiamus tyrimus, susipažins su jūsų ligos istorija ir nustatys gydymo metodus, kurie padės užkirsti kelią ligai. Paprastai refliukso gydymas yra kompleksinis ir susideda ne tik iš medikamentų, bet ir tam tikrų įpročių korekcijos, gyvenimo būdo keitimo. Tai gali būti speciali refliuksas dieta, refliukso gydymas druska, miego režimo sudėliojimas, streso valdymas ir pan. Svarbu įsidėmėti, kad turint šį sutrikimą reikia laikytis tam tikrų griežtų mitybos reikalavimų.

Refliuksas: ko nevalgyti? Riebaus maisto, česnakų, svogūnų cinamono, kofeino, šokolado, pomidorų padažo, mėtų. Taip pat negalima vartoti alkoholio, stipriai gazuotų gėrimų.

 

 

Komentarai išjungti.