Nuo ko pradėti, planuojant terasą kieme?

Nuo ko pradėti, planuojant terasą kieme?

Gyvenantys nuosavame name arba kotedže bei bute svajoja ne tik apie gražią kiemo aplinką. Lauko terasa – tai dar vienas iš būtinų kiemo atributų, be kurio gyvenimo neįsivaizduoja daugelis.

Vieni šį statinį įsirenginėja patys, kiti pasitelkia į pagalbą šią sritį išmanančius profesionalus. Pastaruoju atveju ši našta tampa kur kas mažesnė ir rūpesčiai malonesni, nes daugelį dalykų už jus atlieka patys specialistai. Tačiau nuo ko pradėti ir kokių klaidų nedaryti, statant terasą patiems?

Visų pirma, terasos planavimas prasideda nuo vietos parinkimo. Žinoma, tai dažniausiai yra vieta ties svetainės langu, per kurį patogiai iš namo vidaus patenkama tiesiai į terasą. Rekomenduojama rinktis kuo saulėtesnę kiemo vietą, idealiausia – vakarinė, tačiau ir pietų pusė, nors kiek karštoka, bet nėra blogas pasirinkimas. Dažnu atveju šis kriterijus jau yra apspręstas dar projektuojant patį namą, tačiau atskirais atvejais gali būti ir kitaip.

Kai jau nusprendėte, kurioje vietoje bus jūsų terasa, reikėtų nuspręsti, kokio dydžio ji turėtų būti. Specialistai rekomenduoja šioje vietoje netaupyti ir nedaryti itin mažos lauko terasos, įvertinti lauko baldus. Labai svarbu, kad joje jaustumėtės patogiai ir nevaržomai galėtumėte judėti. Nusibraižykite preliminarų savo būsimos terasos planą popieriaus lape.

Sekantis etapas – poliai. Susiplanuokite, kuriose vietose bus gręžiami ir betonuojami terasos poliai. Priklausomai nuo terasos dydžio jų atstumai gali skirtis. Be to, šiuo metu terasas galima įrengti pasitelkiant specialias reguliuojamas atramas (pjedestalus), kurie nereikalauja betonavimo. Juos galima dėti tiesiog ant lygaus pagrindo ir ant jų montuoti terasos karkasą (gegnes).

Na ir ant viršaus beliks išsirinkti ir sumontuoti jūsų norimą medieną ar kitas, terasoms skirtas lentas. Prieš tao po terasa neužmirškite pakloti nuo žolės apsaugančią plėvelę!

Komentarai išjungti.