Malonioji ir nemalonioji vadovo darbotvarkės pusė

Malonioji ir nemalonioji vadovo darbotvarkės pusė

atleidimas

Pasirašyti pelningo sandorio dokumentus, skirti laiko naujiems įmonės planams apmąstyti – maloni veikla, kurios vadovai imasi noriai. O štai atleidimas iš darbo – ne pats maloniausias dalykas.

Akivaizdu, kad atleisti darbuotoją gali būti sudėtinga. Tiek psichologiškai, tiek teisiškai. Todėl kreipiamasi į teisininkus, kad šie padėtų susigaudyti, kas per punktai surašyti sutartyje. Nes pažeisti sutarties nenorėtų nei vadovas, nei darbuotojas.

Iš šių eilučių tapo aišku, kad atleidimas iš darbo yra negatyvioji vadovo veiklos dalis. O kokia pozityvioji? Kaip jau minėta, nauji planai, sandoriai – štai kas pozityvu. Bet net ir malonios galimybės ne visada suvilioja imtis verslo ar tapti kokio nors padalinio vadovu. Nes vadovavimas reikalauja pašaukimo.

Turbūt nesuklysime teigdami, kad vadovas turi būti principingas, bet lankstus. Kažin ar kas norėtų dirbti žmogui, kuris jau dešimtmetį laikosi įsikibęs tam tikrų nuostatų, nors jos visiškai klaidingos. Kažin ar būtų malonu eiti į darbą, kuriame niekada nepripažįstama, kad darbuotojas yra teisus, o darbdavys klysta.

Nemalonioji vadovo dienotvarkės pusė susijusi ir su žmonių išankstiniu nusiteikimu. Štai asmuo, svarstantis apie karjerą kokioje nors įmonėje, turi skeptiškumo krislą. Rodos, vadovas lyg ir normalus, bet… O jeigu neišklausys? O jeigu nesileis į kalbas dėl didesnio užmokesčio? Jeigu nesuteiks patogaus kabineto?.. Galima teigti, kad vadovo (darbdavio) vaidmuo yra kiek mitinis. Ar yra pagrindo neigiamoms nuomonėms? Kažkiek yra, tačiau kiek daug gerų pavyzdžių! Kaip ir visur, taip ir šioje temoje nėra reikalo absoliutinti. Pasaulyje yra ir puikių, ir ne tokių puikių dalykų. Taip pat ir darbovietėse.

Nepaisant to, kad veikla patinka, kartais darbuotojams trūksta kompetencijos. Tada vadovui kyla klausimas – siųsti asmenį į kursus ar atleisti? Atleidimas iš darbo tokiu atveju nėra šypseną keliantis veiksmas, tačiau nekompetentingumas irgi neskatina šypsotis. Štai su kokiomis dilemomis susiduria žmogus, kurio rankose yra įmonės ar jos padalinio vairas.

Vadovaujančio asmens dienotvarkė gali būti įtempta, gali būti ir laisvesnė. Uždavinių – gausybė. Kai kada suformuluota tiek daug punktų, kad nežinia, nuo ko pradėti. Viskas svarbu, viską reikia įgyvendinti… O čia dar koks atleidimo iš darbo klausimas…

Geriausia, kai darbuotojai kompetentingi, o vadovas – profesionaliai suburiantis kolektyvą, gebantis motyvuoti ir apskritai vertas lyderio vardo.

 

Komentarai išjungti.