Kaip steigiau savo verslą: svarbiausia susirasti patikimus partnerius

Kaip steigiau savo verslą: svarbiausia susirasti patikimus partnerius

frondita, uab

Ar tikrai steigti verslą taip sudėtinga ir baisu? Patirtimi dalinasi vilnietis Marius K., savo verslą įkūręs prieš 5 metus.

„Savo verslą įkūriau 2013 metais, nors toje srityje dirbti pradėjau anksčiau. Pradžioje darbavausi pagal individualią veiklą, bet netrukus pamačiau, kad reikia plėstis. Į individualius paslaugų teikėjus stambesnis verslas žiūri įtariai – pabėgs, nesilaikys terminų, apgaus… Dėl to nusprendžiau įkurti savo įmonę.

Jau tuo metu teikiau paslaugas kelioms buhalterinių paslaugų įmonėms, todėl vieniems iš jų papasakojau savo ketinimus. Malonu pripažinti, kad su jais dirbame iki šiol… Buhalterinės įmonės vadovas buvo labai geranoriškai nusiteikęs ir paaiškino daug dalykų. Visų pirma kilo klausimas, kokią verslo formą pasirinkti? UAB ar MB, o gal pakaktų IĮ? Tuo metu mažoji bendrija buvo ant bangos. Ji turėjo nemažai lengvatų. Jau tada buhalteriai sakė – su MB daug neaiškumų ir bus problemų – rinkis UAB. Iš tiesų, netrukus MB neteko daugumos privilegijų ir lengvatų. UAB atrodė respektabiliai ir patikimai.

Dar vienas naudingas patarimas, kurį davė buhalteriai buvo tas, kad iš karto reiktų registruotis PVM mokėtoju. Iki šiol dirbu ir pagal individualią veiklą, tad tokiu atveju kiekvienais metais suskaičiavus mokesčius, būtų tekę susimokėti PVM (jei viršijama 44 tūkstančių eurų metinė apyvarta). Dabar viskas labai gerai – jei esi PVM mokėtojas, tave laiko rimtu rinkos „žaidėju“, o ne šiaip pavieniu paslaugų teikėju. Kai kurie net nustemba, kai pasakau, jog esame PVM mokėtojai…

Steigimui neturėjau įstatinio kapitalo 10 000 litų. Dabar jis mažesnis – 2500 eurų (8700 litų). Jį man paskolino buhalteriai. Pasirašėme vekselį. Po poros dienų po steigimo sugrąžinau atgal. Kainavo tik banko mokesčiai už pavedimus.

Visas UAB steigimo procesas truko apie valandą. Ilgiau teko laukti pas savo mobiliojo ryšio operatorių, kol išsiėmiau elektroninį parašą… Kaip visa tai vyko? Sėdėjau ant sofutės pas buhalterius, geriau arbatą, o buhalterė tik spausdino popieriukus, juos davė man pasirašyti, tada sėdo prie kompiuterio ir prisijungusi prie visų VMI, Registrų Centrų ir Sodros portalų kažką suvedinėjo. Kelis kartus reikėjo pasirašyti elektroniniu parašu. Viskas. Daugiau nieko. Po poros dienų – antspaudas (jis dabar nereikalingas), sąskaita banke pakeičiama iš kaupiamosios į atsiskaitomąją ir viskas. Jokių vizitų į VMI, SODRĄ, Registrų centrą. Viskas atliekama elektroniniu būdu. Reikia tik pasirašyti el. parašu.

Mano žmonai pasisekė mažiau. Ji kūrė verslą panašiai, tik buhalteriai jau po pirmųjų mėnesių pradėjo nebeatlikti savo darbo ir ji ne kartą turėjo vykti į VMI ir aiškintis dėl aplaidžios buhalterijos. Akivaizdu, kad visa sėkmė priklauso nuo to, kokius partnerius pasirinksi. O aš juk pasirinkau buhalterius, kurie dirba kitame mieste. 5 metus nebuvo jokių vargų ar bėdų – štai, kaip turi dirbti profesionalai“.

Buhalterinių paslaugų įmonė FRONDITA, UAB nedirba su p. Mariumi, tačiau galėtų papasakoti ne vieną panašią istoriją. Ji patvirtina – partnerystė yra labai svarbi. Sklandus bendravimas, kantrybė ir diplomatija duoda savo vaisius ir daugybė įmonių nekeičia buhalterių dešimtis metų. Aišku, paslaugos turi būti teikiamos kokybiškai.

Komentarai išjungti.