Kai planuojama paskola, verta užduoti šiuos klausimus

Kai planuojama paskola, verta užduoti šiuos klausimus

paskola

 1. Kokią išliekamąją vertę turės tikslas, kuriam bus panaudota paskola?
  Paskola paskolai nelygu. Vieni žmonės skolinasi tam, kad smagiai praleistų laiką ir po 3 dienų tų pinigų nė kvapo nelieka, kiti skolinasi, nes perka kažkokį daiktą. Visuomet skolindamiesi pagalvokite, ar tie pinigai turės kažkokią galimybę sugrįžti, o gal net tapti investicija. Ypač svarbu tai apmąstyti, kai tai vartojamosios paskolos tipas.

 

 1. Kokios yra paskolos ribos, kurios man turėtų būti svarbios? Kiek man iš tiesų reikia?
  Pagalvokite, kiek iš tiesų jums reikia. Kai kurie žmonės suklysta ir nutaria pasiskolinti šiek tiek mažiau negu reikia – na, kad nebūtų tiek daug prisiskolinę. Tačiau tai klaida, nes esant trūkumui, reikės dar iš kažkur skolintis, o antrosios paskolos galbūt jau niekas ir nebesuteiks. Be to, turėtumėte planuoti ir galvoti apie tai, kad galbūt visgi reikės daugiau nei numatyta, o gal tiesiog esant netikėtumams pritrūks įprastiems poreikiams. Pvz., vėluos atlyginimas ir negalėsite susimokėti už nuomą, ir pan. Taigi, šitaip pagalvoję, žinosite savo paskolos ribas ir galėsite jas teisingai nustatyti. Protingiau bus paskolą šiek tiek pasididinti, o ne pasimažinti.
 2. Kaip paskola paveiks mano šeimos gyvenimą? Ką apie tai turėčiau pasakyti šeimą?

Šeima yra viena ląstelė ir iš tokių ląstelių susideda visuomenė. Šeimoje visa apykaita yra kaip vienos ląstelės, taigi, paskola gali labai paveikti šeimos gyvenimą. Dėl to antrąjį uždirbantįjį žmogų šeimoje būtina informuoti, nes tai jūsų partneris ar partnerį. Taip pat būtina pakalbėti su vaikais, pranešti, kad galbūt nuo dabar bus galima išleisti mažiau pinigų, reikės taupyti.

 1. Kokiems draugams reikėtų pasakyti, kad yra paimta paskola internetu?

Draugai nėra pirmojo rato žmonės, kuriems būtų būtina žinoti dėl jūsų paimtos paskolos. Tačiau visgi tai bus žmonės, kurie galėtų žinoti tai tuomet, kai siūlys jums prabangias keliones ar pramogas, kurioms tuo metu taupysite.

 1. Jeigu tai paskola automobiliui ar kitam daiktui, kokios kokybės daiktą pirkti?
  Jeigu skolinatės pirkiniui ir tikitės, kad atsipirks, nesiorientuokite tik į patį pigiausią pirkinį. Kai kuriais atvejais galbūt visgi geriau bus toks pirkinys, kuris bus brangesnis, bet labiau atsipirks.
 2. Kas svarbiau: greitas grąžinimas ir mazos palukanos, ar ilgesnis grąžinimas mažesnėmis dozėmis?
  Kai kurie žmonės susigundo mažesnėmis palūkanomis ir nori kuo greičiau grąžinti paskolą, tačiau taip užsideda sau per didelę atsakomybę. Visada geriau numatyti mokėti šiek tiek mažesniais kąsneliais.
 3. Kokia grąža bus pardavus būstą, jeigu tai paskola busto remontui? Kaip nesuklysti?
  Jeigu norite investuoti NT sektoriuje, tuomet mąstykite apie tai, kad Jūsų būsto remontas turėtų būti atliekamas tikrai protingai. Turėtų būti viskas taip daroma, kad galėtumėte visada parduoti gerai. Svarbiausia bus vieta, kur perkate būstą ir remontuojate.
 4. Jeigu tai paskola atostogoms, kiek galima sau leisti skolintis?

Dar vienas aktualus klausimas. Juk iš tiesų atostogų metu reikėtų galvoti apie tai, kad pailsėsite, atgausite jėgas. Tačiau biudžetas čia irgi turi turėti ribas.

 1. Jeigu tai paskola vestuvems, kiek svečiai suneš atgal?
  Jeigu labai norite, kad vestuvės tikrai atsipirktų ir paskolos po to būtų lengvai grąžinamos – jau kvietimuose įrašykite, kad geriausia dovana bus pinigai.
 2. Jeigu tai paskola dantu gydymui, kokioje klinikoje gydyti dantis?

Jeigu jau skolinatės, tai skolinkitės neabejotinos kokybės, net ir brangesnėms medicinos paslaugoms.

Komentarai išjungti.