Tarptautinė miškininkystės paroda – po atviru dangum

Tarptautinė miškininkystės paroda – po atviru dangum

Šiandien Girionyse (Kauno r.), Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos teritorijoje, prasideda tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai 2016″. Ji vyks tris dienas.

Parodoje demonstruojama naujausia technika ir įranga miškui atkurti, įveisti, prižiūrėti, tvarkyti ir kirsti, miškų apsaugos priemonės ir kt. Tauragės miškų urėdijos stende bus galima susipažinti su biokuro gamybos, Jurbarko miškų urėdijos – su miško kelių tiesimo ir priežiūros, Raseinių miškų urėdijos – su sanitarinės miško apsaugos, Biržų miškų urėdijos – su šiuolaikinių technologijų panaudojimo miškininkų darbe patirtimi. Privačių miškų savininkus ir visus, besidominčius miškininkyste, konsultuos Aplinkos ministerijos Miškų departamento specialistai.

Parodos metu vyks profesionalams skirtos paskaitos ir seminarai, edukaciniai renginiai visuomenei. Juose bus galima susipažinti su vietiniais augalais ir vabalais, iš vietoje susirinktų vaistažolių lankytojai bus kviečiami išsivirti arbatos.
Šiandien ir rytoj rengiamos ekskursijos į Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos arboretumą. Jų dalyviai susipažins su dendrologine kolekcija, kurioje kaupiami, saugomi ir eksponuojami vertingi mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vietiniai ir introdukuoti sumedėję augalai. Beveik 50 ha plote auginami daugiau kaip tūkstančio rūšių ir veislių medžiai bei krūmai.

Šioje parodoje pirmą kartą jos lankytojai drauge su savo šeimomis kviečiami pasodinti savo šeimos ąžuoliuką. Tai bus galima padaryti gegužės 21 d. 10 val. įveisiamame šeimų ąžuolyne Girionyse.

Parodos metu taip pat vyks pjūklininkų, medienvežių vairuotojų, medvežių operatorių varžybos, veiks skalikų paroda, skulptoriai vietoje kurs suoliukus ir medžio skulptūras.

Parodą organizuoja VšĮ „Baltijos miškai”.

Komunikacijos skyrius

Komentarai išjungti.