Stilinga virtuvė – lengvesnė misija, nei manėte

Stilinga virtuvė – lengvesnė misija, nei manėte

interjeras, baldai
Virtuvės įrengimas kelia daugybę klausimų net ir profesionaliems dizaineriams. Visų pirma, stilinga virtuvė reikalauja racionalaus erdvės išplanavimo, apgalvoto baldų išdėstymo, patogiai įrengtos darbo zonos. Antra, šių dienų virtuvė atlieka ne vien funkcinę paskirtį, bet ir formuoja visų namų stilių, emocijas bei nuotaiką. Virtuvėje praleidžiame itin daug laiko – čia ne tik ruošiame maistą, bet ir mėgaujamės rytiniu kavos puodeliu, arbatai ir sausainiams kviečiame draugus. Vis dėlto, išsigąsti nereikėtų – ekspertai teigia, kad vadovaujantis keliomis laiko patikrintomis taisyklėmis virtuvės įrengimas gali būti kur kas lengvesnis, nei manėte iš pirmo žvilgsnio.

 

Svarbiausia – stilius!

Galvodami apie virtuvės įrengimą, turite nuspręsti, koks stilius dominuos jūsų namuose. Venkite stilių maišalynės, kadangi tokia aplinka gali atrodyti nejaukiai ir net kiek chaotiškai. Kur kas racionalesnis pasirinkimas – laikytis dominuojančio stiliaus principo, pvz., jei jūsų miegamasis įrengtas klasikinėmis idėjomis, moderni virtuvė atrodys tarsi svetimkūnis. Iš kitos pusės, vis daugiau dizainerių teigia, kad kelių stilių dermė padeda pabrėžti namų individualumą ir išskirtinumą, tačiau stilių derinimas reikalauja žinių ir praktikos, todėl tokią užduotį patikėkite profesionaliems dizaineriams.

 

Rinkdamiesi medžiagas ir spalvas laikykitės vientisumo

Virtuvės stilius didžiąja dalimi priklauso nuo tinkamai parinktų spalvų ir medžiagų. Kaip ir minėjome prieš tai, venkite margumyno, t. y. jei nusprendėte, kad virtuvėje dominuos medis, šio principo laikykitės sistemingai. Tas pats sakytina ir apie spalvas. Spalvų įvairovė apsunkins aplinką. Rinkitės dominuojantį toną, tačiau, kad virtuvė neatrodytų nuobodžiai, galite jai suteikti tam tikrų spalvinių akcentų, pvz., šviesią virtuvę papuošti ryškiaspalvėmis užuolaidomis. Vis dėlto, nepamirškite, kad spalvinių akcentų negali būti daug. Svarbu prisiminti, kad mažai virtuvei tiks šviesios spalvos, kurios vizualiai padidins aplinką, o erdvi virtuvė siejama su tamsiomis spalvomis, kurios suteiks nepriekaištingos elegancijos.

 

Pirmenybę skirkite aukštos kokybės gamybinėms medžiagoms

Kad virtuvė būtų stilinga ir graži ne vieną dieną, labai svarbu rinktis aukštos kokybės medžiagas, kurios užtikrintų baldų eksploatacijos ilgaamžiškumą ir prekinės išvaizdos išsaugojimą. Venkite masiškai gaminamų baldų, kurių gamybai paprastai naudojamos gana prastos (tačiau pigios) medžiagos. Kur kas racionalesnis pasirinkimas – patikima įmonė, gaminanti baldus individualiems klientų poreikiams, pvz., BALDITA, siūlo praktiškus sprendimus tiek mažesnės, tiek didesnės kvadratūros virtuvei, didžiausią dėmesį skirdama optimaliam kainos ir kokybės santykiui.

 

Įvertinkite apšvietimą

Virtuvės stilius neatsiejamas nuo apšvietimo. Iš tiesų, tinkamai parinktas šviesos srautas gali akimirksniu pakeisti visą virtuvės aplinką. Nors visoje virtuvėje galite individualiai žaisti su spalviniais sprendimais, nepamirškite, kad darbo zona turi būti ypač gerai apšviesta dėl jūsų pačių saugumo ir maisto ruošimo paprastumo. Tačiau neapsigaukite – itin ryškios spalvos visoje virtuvėj labiau primins operacinę, o ne jaukią aplinką, kurioje malonu mėgautis kavos puodeliu.

Komentarai išjungti.