Renkamės patalpų hidorizoliaciją: bentonito paklotas

Renkamės patalpų hidorizoliaciją: bentonito paklotas

betonas

Norint, kad pastatas tarnautų kuo ilgiau ir neprarastų savo funkcionalumo, dar statybų metu reikia imti galvoti apie jo hidroizoliaciją. Tai yra tas sluoksnis, kuris užtikrins apsaugą nuo drėgmės, vandens ar kitokio poveikio. Hidroizoliacija labai svarbi pastato pamatams, rūsio ar kitų po žeme esančių patalpų apsaugai. Lietuvoje pastaruoju metu populiariausias sprendimas tokiems atvejams – bentonito paklotas.

Bentonitas yra ekologiška ir aplinkai draugiška medžiaga, kuri gaminama iš vulkaninės kilmės medžiagų. Tai reiškia, jog tai yra vienas šiuolaikiškiausių sprendimų, kurį šiuo metu gali pasiūlyti rinką. Labai dažnai ieškant hidroizoliacinių medžiagų, pasirenkamas būtent bentonito paklotas.

Kur pritaikyti?

Tai universali medžiaga, kurią galima pritaikyti įrenginėjant įvairias patalpas po žeme. Todėl tai dažnas pasirinkimas rūpinantis rūsių, gręžinių, garažų, rūsių ar kitų panašių patalpų apšiltinimu. Bentonito molio paklotas taip pat gali būti naudojamas grindų ir lubų izoliacijai. Jis gali būti montuojamas tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Todėl gana dažnai ši medžiaga pasirenkama pertvaroms apšiltinti.

Kokie privalumai?

Pagrindiniu bentonito pakloto privalumu yra jo savaiminis užsitaisymas. Tai yra labai patikima medžiaga, kuri tolygiai padengia betono paviršių ir sukuria izoliacinį sluoksnį. Manoma, jog šiuo metu rinkoje tai yra medžiaga, kuri užtikrina pačią geriausią izoliaciją. Be to, tokio tipo paklotas yra ilgaamžis. Jo nepaveikia aplinkos veiksniai, todėl galite būti tikri, kad hidroizoliacija ilgus metus atliks savo funkciją. Bentonito pakloto principas labai modernus ir patikimas. Reaguodamas į vandenį jis pavirta savaime užsipildančia plėvele, kuri užtaiso visus nelygumus ar įtrūkimus. Taip drėgmei ar vandeniui nepaliekama galimybė pasiekti betoninių konstrukcijų ir jas paveikti.

Kaip montuoti?

Skirtingai nei kai kurios kitos hidroizoliacinės medžiagos, bentonito molio paklotas yra labai lengvai pritaikomas ir montuojamas. Net jeigu statote namus patys ir ieškote būdų, kaip pasirūpinti profesionaliu pamatų apšiltinimu, nebūtina ieškoti meistro, kuris mokėtų dirbti su šiuo paklotu. Pasidomėję jo technologija darbus galite atlikti ir patys.

Bentonito paklotas parduodamas statybinių prekių parduotuvėse, specialiuose rulonuose. Jums tereikia įsigyti pakankamą kiekį medžiagos ir pradėti darbus. Paklotas klojamas tiesiai ant betoninio paviršiaus, sujungiant jo kraštus ir užbėrus specialių granulių. Be to, tai medžiaga, kurią patogu pjaustyti, todėl patys be didelių pastangų galėsite pasirūpinti net ir sudėtingesnių formų paviršių hidroizoliacija.

Komentarai išjungti.