Navigacija kelyje – GPS imtuvai ar išmanieji telefonai?

Navigacija kelyje – GPS imtuvai ar išmanieji telefonai?

Ne taip ir seniai, prieš vieną ar kitą dešimtmetį, pagrindinė navigacijos kelyje priemonė buvo tiesiog žemėlapiai. Reikėdavo kruopščiai juos nagrinėti ir įsiminti visus įmanomus posūkius, sunumeruotus ilgiausiais skaičiais. Tačiau technologijoms tobulėjant atsiranda vis daugiau skirtingų prietaisų, palengvinančių kasdienes užduotis, o tarp jų – ir vairavimą. Žinoma, išmaniųjų prietaisų pagrindinė funkcija ir yra kelis skirtingus prietaisus pakeisti vienu, taip sumažinant išlaidas ir funkcionalumą. Todėl kelyje padeda ne tik specialiai tam pritaikyti GPS imtuvaiNuoroda atsidarys naujame lange, bet ir išmanieji telefonai. Žinoma, dažnai idėja apie sutaupomus pinigus paskatina naudotis navigacija tiesiog mobiliajame telefone, tačiau koks būdas yra geriausias, ir, žinoma, saugiausias?

Visiems kelių eismo dalyviams svarbiausia yra pasirūpinti savo ir kitų asmenų saugumu. Būtent tam ir yra pritaikyti GPS imtuvai. Vienintelė jų paskirtis ir yra padėti susiorientuoti kelyje ir pasiekti kelionės tikslą. Dėl šios priežasties visi imtuvai yra itin lengvai valdomi ir turi vos keletą pagrindinių valdymo mygtukų. Kadangi prietaisas nebūna apkrautas bereikalingais mygtukais ir jungtimis, todėl ekranas užima didžiąją dalį imtuvo, tad matomas vaizdas būna erdvus ir patogus naudoti. Taip pat jie paprastai turi itin geras baterijas, leidžiančias imtuvu naudotis ilgą laiką, o tai apsaugo nuo netikėtų situacijų, kaip krovimo laido palikimas namuose. GPS imtuvai įprastai būna parduodami su specialiu automobiliniu laikikliu, skirtu montuoti prietaisą prie priekinės panelės ar stiklo. Tokiu atveju nereikia veltui dairytis į šalis ar ieškoti, ant kurios sėdynės pasidėti imtuvą, o tai pagerina dėmesio koncentraciją kelyje.

Įvairūs bandymai tik patikina, kad išmaniųjų telefonų naudojimas kelyje gerokai padidina nelaimingų atsitikimų tikimybę. Net ir naudojant vien tik navigacijos programėlę, telefonas vistiek atlieka savo funkcijas, tad net ir to nenorint, ekrane iššoka įvairūs atnaujinimo pranešimai, trumposios žinutės ar informacija apie ateinantį skambutį. Sunku patikėti, tačiau tai tikrai smarkiai blaško dėmesį! Naudojantis navigacijos programėle mobiliajame telefone visuomet geriau įsijungti programėlės garsą, kuris informuotų apie reikalingus posūkius garsu (taip nereikėtų nuolat dairytis į ekraną). Tačiau tokiu atveju įeinantis skambutis ir jo skambėjimo tonas gali gerokai išgąsdinti vairuotoją ir priversti jį atlikti neapgalvotus manevrus. Negana to, išmaniųjų telefonų ekranai yra kur kas labiau apkrauti nei GPS imtuvai, tad matomas vaizdas bus tikrai mažesnis, nei tam specialiai pritaikytoje navigacijoje. Ir galiausiai vienas didžiausių telefonų trūkumų naudojantis navigacija – baterijos veikimo laikas. Naudojant GPS imtuvą ir žemėlapių programėlę, telefonas ims labai greitai išsikrovinėti, o priklausomai nuo prietaiso modelio, krovimo greitis automobilyje gali būti tiesiog nepakankamas. Juk nesinori atsidurti nepažįstamoje vietovėje su išsikrovusiu telefonu ir be menkiausios idėjos, kur link reikėtų važiuoti.

GPS imtuvai taip pat yra ir gerokai tikslesni, mat jų gamintojai nuolat atnaujina programinę įrangą ir žemėlapius, todėl galima būti ramiems, kad net ir neseniai atsiradę keliai tikrai bus užfiksuoti ir padės nepasiklysti. Tuo tarpu išmanieji telefonai navigacijai dažnai naudoja tikrai ne pačios aukščiausios kokybės programėles, tad jų tikslumas taip pat abejotinas. Šiuolaikiniai GPS imtuvai pasižymi ne tik aukšta kokybę, bet ir tikrai įperkama kaina – didžiąją dalį modelių galima įsigyti už mažiau nei 100 eurų. Žinoma, įvairūs nauji ir patobulinti modeliai leidžia naudoti ir papildomas funkcijas, tačiau ir reikalauja šiek tiek labiau paploninti piniginę. Tačiau tai vistiek yra pakankamai maža kaina už prietaisą, padedantį užtikrinti savo ir keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumą. Tad ruošiantis į tolimą kelionę tikrai nederėtų pasikliauti vien savo išmaniuoju telefonu.

Komentarai išjungti.