Koks darbo pasiūlymas pritrauks gerus specialistus?

Koks darbo pasiūlymas pritrauks gerus specialistus?

Kada planuojama darbuotojų paieška, darbdavys paprastai jau žino kokį darbo užmokestį ir kitas sąlygas gali pasiūlyti būsimam darbuotojui. Tačiau patrauklus atlyginimas bei priimtinos darbo valandos nėra vieninteliai rodikliai, kurie paskatina darbuotojus pasirinkti būtent tą darbo pasiūlymą. Kas dar aktualu ieškantiems darbo specialistams ir koks darbo pasiūlymas padės juos pritraukti?

  • Perspektyvus

Kiekvienas darbuotojas pradėdamas dirbti naujoje įmonėje tikisi perspektyvų ir galimybių tobulėti. Motyvuoti gali ne tik sudaromos sąlygos kilti karjeros laiptais, būti paaukštintam pareigose, bet ir seminarų, mokymų darbuotojams organizavimas. Jei įmonės politika orientuota į darbuotojų žinių gilinimą ir tobulėjimą, būtinai tai paminėkite darbo skelbime. Jaunų ir veržlių darbuotojų paieška bus žymiai sėkmingesnė, kai kandidatai žinos kokia darbdavio pozicija darbuotojų tobulinimosi klausimu.

  • Lankstus

Darbo sąlygos bei darbuotojo įsipareigojimai ne tik aptariami susitikimų metu, bet ir numatomi darbo sutartyje. Savaime suprantama, nuolaidų ar išimčių darymas nėra priimtinas. Tačiau lankstus požiūris ir galimybė poreikiui esant koreguoti darbo sąlygas yra daugumai darbuotojų svarbus privalumas. Tai gali būti lankstus darbo laikas, galimybė keisti darbo grafiką ar reikalui esant dirbti iš namų. Įmonė, kurioje vykdoma darbuotojų paieška apie lanksčias darbo sąlygas gali informuoti kandidatus pokalbio metu ir galbūt tai taps dar viena priežastimi priimti darbo pasiūlymą.

  • Įdomus

Žinoma, pasitaiko darbuotojų, kurie teikia pirmenybę monotoniškam darbui. Tačiau dažnai specialistai (ypač jauni) vertina tokią darbo aplinką ir darbo sąlygas, kurios yra įvairesnės ir ne monotoniškos. Tokiems darbuotojams patinka komandiruotės, renginiai ir viskas, kas suteikia darbui spalvų ir įvairumo. Jei vykdoma tokių veržlių darbuotojų paieška, būtina paminėti ne monotonišką darbo aplinką.

Darbo pasiūlymo patrauklumą sudaro visas sąlygų ir aplinkybių derinys. Perspektyvus ir įdomus darbo pasiūlymas dar negali garantuoti, kad darbuotojų paieška bus sėkminga. Kai kuriems specialistams net ir toks darbo pasiūlymas gali būti nepriimtinas dėl kitų, kartais visiškai paprastų,  priežasčių. Kai kurie darbuotojai, neturintys galimybės važiuoti didelio atstumo iki darbo vietos, teikia pirmenybę netoli namų esančiam darbui. Tad darbo pasiūlymo patrauklumui reikšmės turi net tokios nuo darbdavio nepriklausančios aplinkybės kaip įmonės lokacija ir pan.

Komentarai išjungti.