Naujienų archyvas


ŽVĖRINČIAUS JUBILIEJUS

 

 

 

     1996 metais buvusioje Telšių urėdijos Eigirdžių girininkijoje, vėliau prijungtoje prie Ubiškės girininkijos, specialiai įrengtame aptvare laukiniams žvėrims laikyti buvo apgyvendinti 4 danieliai. Vėliau greta įkurdinta šernų, vilkų, muflonų... Taip gimė Žvėrinčius, dabar garsinantis Telšių urėdiją visoje Lietuvoje ir net užsienyje. Tad 1996 metai laikomi jo įkūrimo data - šių metų rugsėjo 20 dieną urėdija ir Ubiškės girininkija surengė šios vadinamosios Žvėrių respublikos 20-mečio šventę.
      Į ją, be urėdijos miškininkų, susirinko nemažai garbių svečių: aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius, Aplinkos ministerijos skyriaus vedėjas garsus gamtininkas Selemonas Paltanavičius, Telšių rajono meras Petras Kuizinas ir kiti.
      Telšių urėdui Bronislovui Baniui pasveikinus dalyvius, žodis suteikiamas Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos, Viešvėnų pagrindinės mokyklos ir Plungės akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos jauniesiems miško bičiuliams. Jie, pasitelkę kaukes, pristatė Žvėrinčiaus istoriją ir jos gyventojus: danielius, vilkus, muflonus, lūšis, mešką, didįjį apuoką, tarpaną ir kitus, baigiant stumbrais, kurių keli atstovai čia apgyvendinti pernai. Išsamiau Žvėrinčiaus istorija pasakojama šioje Telšių urėdijos interneto svetainėje publikacijoje „Žvėrių respublika ir jos karalius".
      Svečiai, tarsi varžydamiesi vieni su kitais, ieškojo kuo gražesnių žodžių apie telšiškių miškininkų triūsą per unikalų Žvėrinčių šviečiant visuomenę, ugdant jaunimo susidomėjimą gyvūnija, jos apsauga. Vieni sakė, kad telšiškiai dabar žinomi visoje Lietuvoje, o kiti rėžė iš peties: visame pasaulyje! O juk viskas prasidėjo nuo mėginimo plėtoti komercinę medžioklę. Lietuvos generalinis urėdas Rimantas Prūsaitis, turėdamas minty jėgerį Petrą Dabrišių, maždaug prieš 25 metus pasikviestą organizuoti tų medžioklių, sakė: „Petrą reikėtų pakelti ant aukuro". Jis, matyt, turėjo minty ne aukoms skirtą aukurą, o pjedestalą... Mat, nori nenori, reikia pripažinti, jog Žvėrinčius atsirado ir iš Petro ereziškų idėjų, kartais net panašių į svaičiojimus. Bet, kaip sakoma, žodis tapo kūnu ir... Telšių miškininkai užsikrovė ant pečių didelį papildomą rūpestį. Per šventę urėdas Bronislovas Banys juokavo: „Aš Ubiškės girininkui Petrui Rudnickiui jau sakau: tu daugiau rūpinkis ir miškais, ne tik Žvėrinčiumi..."
      Stumbryno steigimas buvo remiamas Europos Sąjungos. O apskritai Žvėrinčiaus išlaikymas nepigiai kainuoja, todėl apie jo plėtojimą sunku kalbėti. Urėdas Bronislovas Banys tik užsiminė apie numatomą voveryną, be to, paseno meškinas Timofėjus, reikėtų pradėti galvoti apie jaunesnio pirkimą.
      Daugiausiai prisidėjusiesiems puoselėjant Žvėrinčių urėdas įteikė padėkas.
      Programą įvairino Telšių gitaristų ansamblis, vadovaujamas Adolfo Lukošiaus.
      Po to jaunieji miško bičiuliai iš gamtinių medžiagų ant žemės baigė dėlioti jubiliejų žymintį skaičių 20, šventės dalyviai apžiūrinėjo Žvėrinčių, vaišinosi „Rudenėlio vaišėmis".


Česlovas GEDVILAS


Nuotraukose - akimirkos iš Žvėrinčiaus jubiliejaus šventės.

 

 

 

2016 09 21


Valstybės įmonė
Telšių miškų urėdija

Įmonės kodas: 180715277
PVM kodas: LT807152716
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centro Telšių filiale

Miškininkų g, 4;
Berkinėnų k., Ryškėnų sen.,
LT-87151 Telšių raj.;
Telefonas: 8-444-70544;
El. paštas:  info@telsiuuredija.lt