Naujienos


Aplinkos viceministras: įstatymus pažeidusių urėdų elgesys turi būti įvertintas

 

Aplinkos viceministras Martynas Norbutas ragina Generalinę miškų urėdiją (GMU) priimti sprendimą dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą pažeidusių urėdų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), nagrinėjusi GMU bei kelių urėdijų atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas, nustatė, kad kai kurie urėdai priėminėjo sprendimus dėl savo giminaičių, jų atlyginimų ir priedų prie atlyginimų.

„Pradėdami miškų valdymo pertvarką norime paversti šią sritį skaidria ir patikima, todėl labai svarbu skubiai ir tinkamai reaguoti į VTEK išvadas. Pavesime GMU įvertinti urėdų nusižengimus ir imtis reikiamų priemonių arba pasiūlyti jas Aplinkos ministerijai", - teigia M. Norbutas.

Gegužės mėnesį VTEK siekdama išsiaiškinti, kaip privačius interesus deklaruoja miškų urėdijų darbuotojai, pavedė GMU ir kelioms urėdijoms įvertinti urėdų bei kitų urėdijų darbuotojų veiksmus. Vertinant 28 pateiktas išvadas, dešimčiai urėdijų darbuotojų buvo konstatuoti pažeidimai, devyniais atvejais pažeidimų neaptikta, o dešimties tyrimų išvadoms VTEK nepritarė ir sugrąžino tikslinti arba pakartoti tyrimus.

Primename, kad vakar Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui reorganizuoti 42 miškų urėdijas ir Valstybinį miškotvarkos institutą. Šis sprendimas leis juos sujungti į vieną valstybės įmonę - Valstybinių miškų urėdiją ir taip pradėti ilgai lauktą pertvarką. Naujos įmonės direktorius bei 26 regioninių padalinių vadovai bus renkami viešo konkurso būdu, keliant kandidatams aukštus veiklos reikalavimus.

Viešųjų ryšių skyrius

 
 http://www.am.lt/VI/index.php#a/18676

 

 

2017 08 03


Valstybės įmonė
Telšių miškų urėdija

Įmonės kodas: 180715277
PVM kodas: LT807152716
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centro Telšių filiale

Miškininkų g, 4;
Berkinėnų k., Ryškėnų sen.,
LT-87151 Telšių raj.;
Telefonas: 8-444-70544;
El. paštas:  info@telsiuuredija.lt