Naujienos


Miškininkai išbandė taiklumą šaudymo varžybose

 

 

 

 

Birželio 3 dieną Jurbarko saugaus eismo šaudykloje, Giedrių kaime, buvo organizuotos komandinės Lietuvos miškininkų stendinio šaudymo varžybos lygiavamzdžiais šautuvais Generalinės miškų urėdijos taurei laimėti.

Sportingo aikštelėje, kurioje sąlygos artimos įvairių paukščių medžiojimui, taiklumą išbandė LR Seimo, GMU ir šalies urėdijų, Aleksandro Stulginskio universiteto, Miškotvarkos instituto komandos, pavieniai šauliai. Į varžybas susirinko beveik 90 šaulių, per 30 komandų iš įvairių šalies urėdijų. Komandinėje įskaitoje varžybų nugalėtoja tapo Tauragės komanda (170 taškų), antrą vietą užėmė Vilniaus atstovai iš komandos „Dvyliktas kalibras" (150 t.), trečioje vietoje palikę Anykščių MU atstovus su tokiu pat taškų „kraičiu".

Individualioje įskaitoje nugalėjo Svajūnas Rimgaila iš Telšių MU, antrą vietą užėmė Edmundas Šiaudvytis (Tauragės MU), trečia vieta atiteko Kornelijui Aleknai (Panevežys).

Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis komandoms nugalėtojoms ir prizininkėms įteikė specialiai pagamintas taures, šauliai apdovanoti medaliais, o varžėsi asmeninėje įskaitoje - ir vardiniais diplomais.

Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis pasidžiaugė pirmąkart sėkmingai organizuotomis respublikinėmis miškininkų stendinio šaudymo varžybomis, už šią idėją jis dėkojo Šakių miškų urėdijos urėdui Sigitui Tamošaičiui. Jis vylėsi, kad kitais metais išbandyti rankos taiklumą susirinks dar gausesnis būrys miškininkų, o tarp jų būsiąs ir jis pats, nes šiemet pritrūko laiko pasiruošimui (šypsosi). Gen. miškų urėdo teigimu, apie varžybų tęstinumą buvo nemažai kalbėtasi su jų organizatoriais ir dalyviais. Išsakytas pageidavimas įtraukti kuo daugiau dalyvių, todėl svarstoma kitais metais surengti atrankines zonines ir respublikines šaudymo varžybas ir pasiūlyti jose papildomų rungčių.

Šaudymo, beje, ir prieš kurį laiką vykusių respublikinių miškininkų krepšinio, varžybų globėjas LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika sakė esąs aktyvus ir sportiškas žmogus nuo jaunumės, todėl be sporto neįsivaizduoja savo gyvenimo, skatina sportuoti ir kitus. Nors šaudymas turi savo specifiką, šios varžybos parodė, kad tarp miškininkų nemažai medžiotojų ir taiklių šaulių. Seimo narys ir pats taikėsi į skriejančias „antis", tačiau, pasak jo, asmeninėje įskaitoje pasirodė vidutiniškai, savo pavyzdžiu labiau drąsino ir palaikė kitus dalyvius, pasidžiaugė jų rezultatais, o taikliausiems kartu su gen. urėdu R. Prūsaičiu įteikė apdovanojimus.

-Manau, kad šios pirmosios varžybos praėjo sklandžiai, dalyviai nestokojo puikios nuotaikos, kurios neaptemdė nei nuogąstavimai, nei blogos nuojautos dėl artėjančios miškų sistemos reformos. Susirinkę į vieną vietą miškininkai turėjo galimybę pakalbėti apie savo veiklos rezultatus, aptarti problemas ir ateities planus. Kalbėjomės ir apie šaudymo varžybų tęstinumą, sieksime jas išplėsti, sukviesti daugiau dalyvių. Turime ambicijų surengti miškininkų vasaros olimpiadą, į kurią miškininkai atvyktų kartu su šeimų nariais ir vaikais. Atitinkamai įtrauktume ir įvairesnių rungčių, turime kur tobulėti ir dėl ko stengtis, - sakė K.Mažeika.

 
 Šaltinis ir nuotraukos

 

2017 06 06


Valstybės įmonė
Telšių miškų urėdija

Įmonės kodas: 180715277
PVM kodas: LT807152716
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centro Telšių filiale

Miškininkų g, 4;
Berkinėnų k., Ryškėnų sen.,
LT-87151 Telšių raj.;
Telefonas: 8-444-70544;
El. paštas:  info@telsiuuredija.lt