Naujienos


Medieną įsigysime ir pagal fotografijas

     Generalinė miškų urėdija kreipėsi į Aplinkos ministeriją su vienu iš siūlymų - atnaujinti Prekybos mediena taisykles ir aukcionus trumpalaikėms sutartims sudaryti, organizuoti naudojant fotogrametrinį medienos matavimo metodą.

     Medienos pirkėjai, dalyvaujantys aukcionuose trumpalaikėms sutartims sudaryti, aukciono metu matytų ne tik pagrindinę informaciją (pardavėjas, medžių rūšis, kokybės klasė, ilgis, tūris) apie parduodamą jau paruoštą medieną, bet ir pačios medienos rietuvės, ir joje esančių sortimentų fotografiją. Šalia fotografijos taip pat pateikiama informacija apie parduodamų sortimentų diametrus, kurią galima išsaugoti ir naudoti Excel formatu. Fotogrametrinis medienos matavimas leidžia užfiksuoti medienos sandėlio koordinates - matyti jas interaktyviame žemėlapyje, todėl dar prieš įsigydamas medieną, pirkėjas gali planuoti logistiką ir be papildomų kreipimųsi į miškų urėdiją surasti įsigytą medieną.

     Su medienos perdirbimo ir medienos prekybos įmones atstovaujančiomis asociacijomis apsvarsčius Generalinės miškų urėdijos Aplinkos ministerijai pateiktus pasiūlymus dėl Prekybos mediena taisyklių tobulinimo ir juos operatyviai priėmus bei atnaujinus Apvaliosios medienos elektroninę pardavimų sistemą, atsirastų galimybė valstybiniuose miškuose pagamintą medieną 2018 metais parduoti pagal naują tvarką. Siūlymuose pateikta ne tik klausimas dėl trumpalaikių aukcionų organizavimo, naudojant fotogrametrinio medienos matavimo metodo galimybes, bet ir dėl aukcionų ilgalaikėms sutartims sudaryti organizavimo centralizuotai, pirkėjo pradinio įnašo automatiško rezervavimo sutarties pasirašymo užtikrinimui, galimybės įteisinti elektroninių sutarčių sudarymą.

Generalinės miškų urėdijos informacija

 
 http://www.gmu.lt/naujienos/nid.5083;/
2017 04 20


Valstybės įmonė
Telšių miškų urėdija

Įmonės kodas: 180715277
PVM kodas: LT807152716
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centro Telšių filiale

Miškininkų g, 4;
Berkinėnų k., Ryškėnų sen.,
LT-87151 Telšių raj.;
Telefonas: 8-444-70544;
El. paštas:  info@telsiuuredija.lt