Naujienos


Vilkų ir lūšių apskaita nukelta

 

Ministro įsakymu, vilkų ir lūšių apskaita nukelta į kitą savaitę - vasario 7 ir 10 dienas.
Kodėl vilkų ir lūšių apskaitai būtinos tam tikros gamtos sąlygos, aiškina Rokiškio miškų urėdijos medžioklės plotų prižiūrėtojas, medžiotojas Juozas Davainis. „Jeigu nebus sniego, aptikti žvėrių pėdsakų nebus galimybių. Todėl numatytas ir kitas apskaitos terminas - vasario 7 ir 10 d. Pernai vilkai ir lūšys neskaičiuoti, nes numatytu laiku nebuvo pasnigę." Plėšrūnų apskaitą vykdys medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų bei visuomenės atstovai.
Pasak patyrusio medžioklio, tai - ne romantiškas pasivaikščiojimas po mišką, o labai kruopštus darbas. Reikia mokėti ne tik atpažinti, pagal specialią metodiką užfiksuoti vilko ar lūšies pėdsakus, bet ir turėti supratimą, kur šių pėdsakų ieškoti. „Gal kas ir galvoja, kad nueis į mišką, pamatys vilkus ir lūšis, suskaičiuos, nufotografuos ir pasakys, kiek jų yra", - šmaikštavo miškininkas, žinantis, jog pamatyti šiuos itin atsargius ir žmogaus vengiančius padarus - didžiulė retenybė.
Miškininkų ir medžiotojų vertinimu, mūsų rajone vilkų populiacija kasmet didėja, šiuos pokyčius patvirtina ir dažnėjantys žvėrių išpuoliai prieš naminius galvijus.
Paskutinį kartą vilkų ir lūšių apskaita šalyje vykdyta 2015 m.

Generalinės miškų urėdijos ir „Gimtojo Rokiškio" informacija  
 

 

2017 01 30


Valstybės įmonė
Telšių miškų urėdija

Įmonės kodas: 180715277
PVM kodas: LT807152716
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centro Telšių filiale

Miškininkų g, 4;
Berkinėnų k., Ryškėnų sen.,
LT-87151 Telšių raj.;
Telefonas: 8-444-70544;
El. paštas:  info@telsiuuredija.lt