Naujienos


Unikalioji Raganų eglė – dar patrauklesnė

Sutvarkius Rambyno regioniniame parke augančios Raganų eglės aplinką, šis unikalus gamtos paminklas tapo dar patrauklesnis lankytojams. Ją jau galės pamatyti ir neįgalūs žmonės.

Šio daugiakamienio medžio gyvybingumui palaikyti parko direkcijos pastangomis po juo atkurtas dirvožemis. Šilutės miškų urėdija nutiesė patogų lentinį taką ir įrengė du informacinius stendus.

32 metrų Raganų eglė 80 centimetrų aukštyje šakojasi į 18 kamienų. Vienas kamienas nulūžo 2007 m. pabaigoje po praūžusios vėtros.

Apie šią eglę pasakojamos legendos. Viena iš jų - kad dar mažos eglaitės viršūnę prajodamas nukirto Napoleonas, todėl ji tokia keista ir išaugusi. Gamtininkė Eugenija Šimkūnaitė dėl keistos formos šį medį praminė Raganų šluota.

Daugiakamieniai medžiai atsiranda sutrikus natūraliam jų augimui. Jeigu pagrindinį jauno medelio kamieną pažeidžia žvėrys ar ligos, iš šoninių pumpurų gali išaugti ūgliai. Susidarius tam tikroms sąlygoms, jie virsta naujais kamienais. Dvikamienių medžių pasitaiko gana dažnai, gerokai mažiau auga trikamienių ir labai retai pavyksta aptikti medžių, turinčių keturis ar daugiau kamienų.

Komunikacijos skyrius

 
 
2017 01 18


Valstybės įmonė
Telšių miškų urėdija

Įmonės kodas: 180715277
PVM kodas: LT807152716
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centro Telšių filiale

Miškininkų g, 4;
Berkinėnų k., Ryškėnų sen.,
LT-87151 Telšių raj.;
Telefonas: 8-444-70544;
El. paštas:  info@telsiuuredija.lt