Apie Žvėrinčių


 

     Ko gero didžiausio visuomenės dėmesio susilaukiantis Telšių miškų urėdijos rekreacijos objektas yra „Žvėrinčius". Jį Telšių miškininkai įkūrė 1996 m. buvusioje Eigirdžių, o dabar Ubiškės girininkijoje (Laukstėnų km., Telšių raj.), siekiant supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Čia yra įrengtas 14,7 ha ploto miško aptvaras šernams, danieliams ir muflonams bei aptvertas 2,4 ha ploto miško sklypas vilkams. 
  
     Apsilankę ,,Žvėrinčiuje‘‘, patirsite koks įdomus žvėrių gyvenimas. Galėsite stebėti, kaip elgiasi grakštus danielius, kaip ant akmenų laipioja muflonai. Gal pamatysite ir vilką, kurį sutikti gamtoje yra retas atvejas. Šiuo metu Lietuvos miškuose šių gyvūnų suskaičiuojama tik apie porą šimtų.

     2006 metų pradžioje ,,Žvėrinčiuje‘‘ gyveno 2 šernai, 8 danieliai, 3 vilkai, 9 muflonai, 7 lūšys ir stirnaitė.

      Lankytojų patogumui stebėti laukinių gyvūnų gyvenimą pastatytos dvi apžvalgos aikštelės bei pavėsinė, įrengta žaidimų aikštelė vaikams, pastatytas ąžuolas su inkilais ir stendas su labiausiai Lietuvoje paplitusių žvėrių ir paukščių aprašymais.

     2005 m. kovo 17 d. iš Estijos buvo parvežtos 4 lūšys, kurioms įrengtas 0,18 ha ploto aptvaras. 2005 metų pavasarį lūšė atsivedė tris lūšiukus.  

 
      Dėmesio !!!

        Parduodame danielius ir muflonus

                                         Informacija 8-444-70544


 
____________________________________________________________________________________________________________________________
2014-02-14

         Žvėrinčiuje" nebeliko nė vieno šerno
 
    Pastarosiomis dienomis įvykdytas naujas Aplinkos ministerijos ministro įsakymas, kuriuo uždraustas šernų ir šernakiaulių laikymas aptvaruose.   
   Baiminantis, kad liga gali greitai išplisti, šernai medžiojami ne tik miškuose — jiems uždrausta gyventi ir aptvaruose.
    Afrikinis kiaulių maras — labai pavojinga liga, kurios baiminantis „Žvėrinčiui“ teko atsisveikinti su šernais.  
    Kas žino, kada „Žvėrinčiuje“ vėl galėsime pamatyti šernus. Ispanijoje užėjus afrikiniam kiaulių marui, turėjo praeiti net 25-eri metai, kada leista laikyti kiaules ir šernus.
   Kažkada „Žvėrinčiaus“ aptvaruose bėgiojo apie tris dešimtis šernų, o dabar neliko nė vieno. Kitiems augintiniams afrikinis kiaulių maras nekelia jokio pavojaus.
  Pastaruoju metu „Žvėrinčiuje“ gyveno aštuoni šernai, neseniai iš jų penki buvo sugauti ir parduoti. 
   Šią savaitę „Žvėrinčiuje“ nebeliko nė vieno šerno — užmigdyti du maži šerniukai ir Jadzės atsivesta, jau suaugusi šernė. 
 Ši nuotrauka jau istorija: „Žvėrinčiuje" nebeliko nė vieno šerno


___________________________________________________________________________________________________________________________

 

 2011-11-26

PALEISTOS DVI LŪŠYS Į LAISVĘ


          VĮ Telšių miškų urėdija dalyvauja lūšių ir didžiųjų apuokų veisimo ir išleidimo į laisvę programų projekte. 2011 m. lapkričio 25 d. 2 lūšys po adaptacinio laikotarpio buvo paleistos į Žemaitijos nacionalinio parko miškus.

Prieš mėnesį 4 didžiųjų apuokų jaunikliai, išauginti miškų urėdijoje, buvo paleisti Švenčionėlių miškų urėdijos miškuose.

                           
 
 
 
 
 


Valstybės įmonė
Telšių miškų urėdija

Įmonės kodas: 180715277
PVM kodas: LT807152716
Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės Registro centro Telšių filiale

Miškininkų g, 4;
Berkinėnų k., Ryškėnų sen.,
LT-87151 Telšių raj.;
Telefonas: 8-444-70544;
El. paštas:  info@telsiuuredija.lt