Girtą vairuotoją sulaikiusių telšiškių šeimai pareikštos padėkos / 15min.lt , 2015-10-30

Girtą vairuotoją sulaikiusių telšiškių šeimai pareikštos padėkos / 15min.lt , 2015-10-30

Spalio 30-ąją, Telšių apskrities VPK lankėsi pilietiškos telšiškių šeimos vyrai: tėtis Alvydas bei du jo sūnūs. Šeimos galvai ir V.Borisevičiaus gimnazijos moksleiviui Donatui bei studentui Mantui komisariato viršininkas Remigijus Rudminas bei Telšių policijos kapelionas Remigijus Saunorius įteikė padėkas už pilietiškumą ir drąsą talkinant policijai užkardant pažeidimus.

Spalio 11-osios pavakarę tėvas su sūnumis automobiliu vyko namo. Rodos, niekuo neišsiskiriančią kelionę, apkartino staiga iš šalutinio, į pagrindinį Telšiai-Varniai-Laukuva kelią išsukusi „Audi 80″. Priešais Alvydo, Donato ir Manto Gusčių automobilį išnirusios, vienoje eismo juostoje netilpusios, transporto priemonės vairuotojas sukėlė įtarimą.

„Nusprendžiau įtartiną automobilį aplenkti. Vykdant lenkimo manevrą, „Audi 80″ pradėjo vingiuoti po kelią, sukėlęs grėsmę mūsų ekipažo saugumui. Išvydę už vairo sėdintį vyrą, su sūnumis buvome užtikrinti – jis neblaivus”, – prisiminimais dalijosi Alvydas. Kaip pasakojo vyras, vienbalsiai nusprendus užkirsti kelią neblaivaus vairuotojo kelionei, jis pamažu pradėjo stabdyti savo transporto priemonę.

Po truputį greitį mažino, kol galiausiai sustojo ir „Audi 80″. Tada įvykiai sekė kaip tikroje įtartino piliečio sulaikymo operacijoje: pribėgęs prie automobilio, Alvydas tučtuojau iš užvedimo spynelės ištraukė raktelį, o akivaizdžiai neblaiviam vairuotojui neleido pasišalinti, kol atvyks studento Manto jau iškviesti pareigūnai. „Su tėčiu iššokus iš automobilio, suskubau apie įvykį pranešti Bendrojo pagalbos centro telefonu 112. Atsiliepusi operatorė, nedelsiant sujungė su Telšių policijos komisariato pareigūnais, kuriems nupasakojau situaciją”, – svečiuodamasis komisariate, tos dienos išgyvenimus pasakojo Mantas.

Atvykus pareigūnams, už „Audi 80″ vairo sėdėjusiam 29-erių piliečiui nustatytas sunkus – net 3,12 promilių, girtumas. Jo atžvilgiu pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 str. 4 d. Pažeidėjui gresia 579-868 eurų bauda (arba administracinis 10-30 parų areštas) su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

„Džiaugiamės, kad mūsų visuomenėje – vis daugiau pilietiškų bei sąmoningų gyventojų, nepabūgstančių apie pastebėtą pažeidimą ne tik pranešti policijai, bet ir sugebančių jį užkardyti. Šios šeimos poelgis – puikus pavyzdys, kaip sutelkus policijos ir visuomenės jėgas įmanoma mažinti pažeidėjų, o kartu su jais – ir skaudžių eismo nelaimių padarinių skaičių”, – kalbėjo komisariato viršininkas.

 

Medžiaga paimta iš  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/girta-vairuotoja-sulaikiusiu-telsiskiu-seimai-pareikstos-padekos-59-537855

 

Komentarai išjungti.