Darbuotojų nuomos paslaugos

Darbuotojų nuomos paslaugos

Išsinuomoti biurą, sodybą ar įrangą įmonės šventei ar pristatymui – tikrai labai įprastas dalykas. Tačiau išsinuomoti darbuotoją – ką apie tai esate girdėję, o galbūt jau naudojotės tokiomis paslaugomis?

Ir tai tikrai vyksta, mūsų rinkoje galime gauti, regis, pačių netikėčiausių paslaugų, o viena iš jų – tai darbuotojų nuoma. Klausiate, kam tokia paslauga reikalinga ir kodėl darbdaviui reikėtų rinktis nuomą, o ne pačiam reikalingą darbuotoją įdarbinti? Ir tai labai puikus klausimas, nes atsakymas gali ir nustebinti, ir tuo pačiu nudžiuginti ne vieną įmonės vadovą.

Darbuotojų nuomos paslauga skirta įmonėms, kurios išgyvena tam tikrą užsakymų padidėjimo laikotarpį dėl švenčių ar sezoniškumo. Su tokiais etapais dažniausiai susiduria gamybinės ar pardavimais užsiimančios įmonės, pervežimo bendrovės, kurioms sezoniškumas įtakoja veiklos efektyvumą. Neretai šiam periodui darbdaviai ieško darbuotojų pastiprinimo, tačiau susiduria su tam tikrais sunkumais – darbuotojai nelinkę darbintis trumpam laikotarpiui.

Kitas, taip pat nerečiau pasitaikantis atvejis – tai darbuotojų išėjimas vaiko priežiūros atostogų. Ir šiuo atveju, nors ir laikotarpis ilgesnis, pakaitinį darbuotoją surasti nėra taip paprasta. Neretai tokiems atvejams darbuotojas turi realią tikimybę pasilikti net ir grįžus iš atostogų senajam darbuotojui. Tačiau taip nutinka ne visuomet, todėl situacijai pasikeitus, naujai priimtas darbuotojas neretai yra atleidžiamas.

Taigi, darbuotojų nuoma tokiems atvejams gali būti puiki išeitis, nes darbdaviui nereikia darbuotojų įdarbinti, o tik išsinuomoti. Tai reiškia, kad darbdavio neslegia su darbo užmokesčiu susijusi mokestinė našta, nes šie darbuotojai yra įdarbinami agentūroje. Su darbdaviu sudaroma darbuotojo nuomos paslaugų teikimo sutartis tam tikram laikotarpiui. Tai yra labai patogu ir gana šiuolaikiška, tiesa, darbdavys yra visiškai atsakingas už darbų saugą, darbo priemonių ir darbo vietos suteikimą darbuotojui bei sąlygų užtikrinimą.

Komentarai išjungti.