Ar drabužiai mergaitėms – mados reikalas?

Ar drabužiai mergaitėms – mados reikalas?

drabuziai mergaitems

Kodėl drabužiai mergaitėms rausvi? Į šį klausimą nesigilinsime, tačiau pabandysime įdomiai pateikti keletą prielaidų ir jas aptarti. Nes drabužis nėra tik drabužis. Pradėjus gilintis suvokiama, jog tai tokia plati tema, kad nepakaktų nei knygos, nei filmo norint viską išdėstyti. Juk apranga – ir istorija, ir dizainas, ir medžiagos, ir… Žodžiu, daug skirtingų aspektų vienoje didelėje temoje.

Mados vėjas ar mados uraganas?

Apranga yra tai, apie ką žmonės diskutuoja metų metus. Interesantai perka bilietus į renginius, kur podiumo vaikšto manekenės ir manekenai. Aprangos tendencijos nelieka nepastebėtos. Internetas mirga marga įvairiausiais straipsniais, kaip ką derinti, kokius drabužius rinktis, kokių stiliaus klaidų nedaryti ir pan. Drabužiai mergaitėms iš dalies priklauso šiam šurmuliui, tačiau ne šimtu procentų. Jeigu jūsų dukra maža, turbūt nesirūpinsite, ar išrinktas drabužis atitinka pastarojo laikotarpio mados vėjus, ar visgi ne. Bet kai jūsų dukra paauglė, jau neįpiršite bet ko. Bet ar tai blogai? Lyg ir sunkiau apsipirkti, sudėtingiau nuspręsti, kokia apranga yra „liuks“ kategorijoje, o kuri vertinama kaip „jokiu būdu nenešiosiu“. Tačiau kiekvienas iš mūsų formuojamės skonį, priimame vienokius ir kitokius sprendimus. Tad paauglystė, kai domimasi madomis ir nenorima nuo jų atsilikti, yra natūralus etapas.

Vertinimai, „patinka“ ir „nepatinka“ perkeltine prasme dažnai apibūdinami kaip skonis (kaip ką tik buvo užsiminta, kiekvienas iš mūsų jį formuojamės). Būtent paauglystėje tikėtina vienpusė nuomonė šiais klausimais. Tiksliau, nusprendžiama laikytis kokios nors krypties – galbūt dėvima kuo sportiškiau, gal renkamasi vien rožinius drabužius ar pan.

Kai į aprangos pasaulį ateina kokia nors tendencija, kartais ji primena ne vėją, o netgi uraganą. Tačiau vyrauja ir racionalumo veiksnys. Jeigu tam tikru metu kone visi ima avėti masyvius blizgius batus, tai nereiškia, kad šitoks aprangos dizaino sprendimas yra privalomas. O kalbant apie vaikiškus drabužius kaip niekad aišku, jog drabužiai mergaitėms ir berniukams pirmiausia vertinami iš šių pozicijų: patogumo, medžiagų savybių, kainų.

Apskritai tariant, kaip ir bet kokie kiti produktai, taip ir drabužiai paklūsta rinkos sąlygoms. Galvoje turime ne tik pasiūlos bei paklausos dėsnius. Pravartu akcentuoti naujoves, pokyčius. Puikus pavyzdys – platėjantys ir siaurėjantys džinsai. Laikas bėga, viena mada keičia kitą. Pasukame rodykles atgal – gatvėse daug žmonių su džinsais, kurių apačia kone dengia batus. Grįžtame į dabartį – daugelio džinsai siauri, netgi aptempti, nemažai žmonių pasiduoda madai avėti itin trumpas kojines ir demonstruoti kulkšnis. O ką mados industrija padiktuos ateinančiais metais, nuspėti ne taip ir lengva. Kita vertus, įkvėpimo semiamasi iš praeities, tad tendencijos kartojasi. Palyginti galima su automobilių pramone: kyla prielaida, kad atgimsta chromuota linija tarp galinių lempų. Dešimtmetis atgal – šio dizaino varianto nelabai kas naudojo. Dabar dizaineriai chromuotą horizontalią detalę ima taikyti vis drąsiau, ypač aukštesnės klasės modeliuose.

Kaip matote, drabužiai mergaitėms nėra tik paprasti siuviniai. Tai kur kas daugiau. Mada čia atlieka nemažą vaidmenį, bet pagalvojus tampa aišku, jog yra ir kitų ypatybių, į kurias būtina atsižvelgti. Juk apranga turi būti patogi ir pasiūta iš kokybiškų medžiagų, ne tik graži.

 

 

Komentarai išjungti.