Ar automobilio išlaikymas yra jūsų kišenei?

Ar automobilio išlaikymas yra jūsų kišenei?

auto

Šį klausimą retas kuris lietuvis užduoda sau nes be automobilio neįsivaizduojame nei vienos dienos. Nuvažiuoti aplankyti gimines kitame mieste, savaitgalį į sodą, čia tikrai neapsieisime be automobilio tačiau kai važiuojame netgi 500 metrų į parduotuvę vietoje to kad nueitume pėsčiomis, iškyla klausimas. Ar tikrai protingai naudojame automobilius ir kokia patogumo kaina?

Trafic.lt atlikta apklausa atskleidė, kad net 62 proc. lietuvių mano, kad automobilio išlaikymas yra brangus ir kiekvieną mėnesį sudaro bent penktadalį šeimos mėnesinio biudžeto. Visų pirma, turime įskaičiuoti ir pačio automobilio įsigijimo kainą kuri vidutinei lietuvių šeimai atsieina apie 5000 eurų, turime pridėti automobilio civilinės atsakomybės draudimą, registravimą ir kitas smulkmenas dėl kurių susidarys dar keli papildomai keli šimtai eurų. Kurui kiekvieną mėnesį turėsite skirti tam tikrą sumą kuri priklauso nuo to kiek kilometrų nuvažiuojate.

Ar galite tai sau leisti?

Atsakymas priklauso nuo to kokios yra jūsų mėnesio pajamos. Įsigyti ir išlaikyti mažą dviejų durų automobilį retam naudojimui gali kone kiekvienas namų ūkis. Klausimas yra tame, kiek prabangos ir patogumo jums reikia. Mažesnis automobilis reiškia kad ir degalų sunaudosite mažiau, nors daug priklauso ir nuo jūsų vairavimo stiliaus bei eismo kamščių jūsų mieste.

Norėdami atsakyti į klausimą ar galėsite išlaikyti automobilį perkant išsimokėtinai, įvertinkite savo finansines galimybes ir mėnesio išlaidas. Ar papildomi 200-400 eurų per mėnesį nebus per didelė našta ir neribos kitų įprastų jūsų poreikių. Laiku nesumokėjus įmokų jūsų kredito reitingas gali pablogėti ir sumažinti galimybės skolintis ateityje. Jeigu leidžia galimybė geriau įsigyti paprastesnį bet naujesnį automobilį nes jį teks remontuoti rečiau o tai jau yra papildomos išlaidos. Ne veltui sakoma kad įsigijus naują automobilį apie remontą nereikia galvoti bent 5 metus.

Negalite nesinaudoti?

Jei be automobilio negalite išsiversti nei vienos dienos tuomet reikėtų pagalvoti kaip sumažinti išlaidas automobilio eksploatacijai. Pirmas žingsnis kurį reikėtų žengti – pradėti dažniau naudotis visuomeniniu transportu ir atsisakyti nebūtinų, kelionių, trumpų maršrutų. Dabar labai populiaru dalintis automobiliu su kaimynu ar draugu, išbandykite ir tai. Vairavimo stilių pakeiskite į ramesnį ir pasistenkite išvengti eismo spūsčių važiuojant į darbą.

Komentarai išjungti.